ПСИХОЛОГІЧНА СЛУЖБА ШКОЛИ
Толерантність - це мистецтво жити в світі несхожих ідей та людей. Сьогодні, як ніколи, актуальним є гасло "Усі різні - усі рівні", яке вже давно стало символом толерантності та шанування різноманіття. Саме під таким гаслом було проведено тренінг до Міжнародного дня толерантності з учнями 7 класу.
Кращий спосіб уникнути проявів дитячої агресії та жорстокості - змалечку вчити дитину бути доброзичливою, милосердною та толерантною)))
13 листопада — Всесвітній день доброти.
День доброти – чудова можливість знайти час на хороші вчинки для людей та тварин. Добро врятує світ та з’єднує народи, тому що воно закладене в людській природі, саме тому робити гарні вчинки може кожен. Творити добро зовсім не важко, але в результаті люди наповняться співчуттям та добротою один до одного.
Заняття для учнів 2 класу "Добро починається з тебе".
13 листопада — Всесвітній день доброти.
День доброти – чудова можливість знайти час на хороші вчинки для людей та тварин. Добро врятує світ та з’єднує народи, тому що воно закладене в людській природі, саме тому робити гарні вчинки може кожен. Творити добро зовсім не важко, але в результаті люди наповняться співчуттям та добротою один до одного.
Заняття для учнів 2 класу "Добро починається з тебе".
До Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства"
З метою привернення уваги до проблем подолання насильства в суспільстві, жорстокого поводження з дітьми, пропаганди безпечної та толерантної поведінки школярів проведено наступні заходи:
-
Години спілкування, бесіди, лекції на теми: “Що таке насилля? Його форми. Як себе захистити?» (5-7 класи), «Насильству – СТОП!», тренінг «Як не стати жертвою насильства», "Зупинимо булінг разом!" (7-8 класи).
-
Конкурс учнівських плакатів та малюнків «Безпека освітнього середовища».
-
Заняття з елементами тренінгу з учнями початкової школи «Свої права знай, та про обов’язки не забувай», уроки – презентації з правової просвіти «Права та обов’язки. Конвенція ООН про права дитини» (5-7 класи). Демонстрація відеороликів про Конвенцію ООН з прав дитини стосовно профілактики насилля.
-
Уроки доброти "Толерантність врятує світ", "Усі різні - усі рівні" та ін.
-
Анкетування для учнів 7-9 класів «Булінг у школі», спрямоване на визначення рівня обізнаності учнів щодо проблеми шкільного насильства.
-
Зустріч із працівниками поліції, що надали школярам практичні дієві поради, як протидіяти цькуванню з боку однокласників чи інших осіб.
-
Семінар –практикум з вчителями «Шляхи запобігання проявам булінгу серед дітей та учнівської молоді».
УРОКИ ДОБРОТИ ТА ТОЛЕРАНТНОСТІ
ТОЛЕРАНТНІСТЬ – це розуміння того, що людина має право бути не такою, як інші. Протилежністю толерантності є нетерпимість. Толерантність – це мистецтво жити разом, дружити, вирішувати конфліктні ситуації, бути терплячими і делікатними. У шкільному середовищі повинна панувати сприятлива атмосфера дружелюбності та доброзичливості, діти мають бути добрими, милосердними, терплячими, розуміючими, справжніми друзями один для одного.
16 листопада у світі відзначають Міжнародний день толерантності. Це чудова нагода допомогти дітям зрозуміти інших, розвинути людяність і емпатію, тренувати навики взаємодії у команді. Також – профілактика булінгу, дитячої жорстокості, агресії. Саме до Міжнародного дня толерантності з учнями 7 класу проведено пізнавально –розважальний захід, спрямований на створення здорової психологічної атмосфери у класі, згуртованість колективу підлітків. З п’ятикласниками проведено інтерактивне заняття –тренінг «Вчимося толерантному спілкуванню».
3 грудня – Міжнародний день людей з особливими потребами. Разом з усією світовою спільнотою ми ще раз переосмислюємо все, що зроблено на підтримку людей з обмеженими можливостями, об’єднуємо наші зусилля задля їх гармонійної інтеграції у сучасне суспільство. Саме з цією метою з учнями 7-8 класів організовано години спілкування «Усі різні –усі рівні», «Дивіться на нас як на рівних».
Основні правила безпечної роботи в інтернеті
-
Не давайте нікому своїх паролів.
-
Не надавайте особистої інформації поштою чи в чатах без гострої на те потреби.
-
Не реагуйте на непристойні та грубі коментарі, адресовані вам.
-
Повідомляйте дорослих про ситуації в інтернеті, які вас непокоять (погрози, файли певного місту, пропозиції).
-
Відмовляйтесь від зустрічей з випадковими людьми, з якими познайомились в онлайні.
-
Не діліться своїми фото з незнайомцями. Не спілкуйтесь із незнайомцями!!!
-
Не повідомляйте інформацію про кредитки батьків (номер картки, термін дії та таємний код).
-
Не викладайте фото квитків, на яких видно штрих-код чи QR-код.
-
Не скачуйте та не встановлюйте невідомі програми за посиланнями, навіть якщо їх надали друзі.
-
Встановлюючи перевірені програми, контролюйте, щоб на ПК не додались небажані програми.
-
Не переглядайте інформацію за невідомими посиланнями (друзі, які ними діляться можуть не підозрювати про загрозу).
-
Не відкривайте листи-спам, вони можуть містити віруси.
У вересні – жовтні 2020 р. практичний психолог Булишин О. В. провела комплекс занять з учнями 3 – 4, 5 – 7 класів «Безпека дитини в Інтернеті». Формування інформаційної культури учнів, відповідальної та безпечної поведінки в сучасному інформаційному середовищі.
8 типів талантів. А який у тебе?
1. Лінгвістичний.
Діти з таким складом розуму найбільше люблять слухати і говорити. Вони дуже швидко починають сипати словами і цілими реченнями, на ура освоюють іноземні мови, обожнюють читати і розповідати, писати твори і першими тягнуть руку, якщо потрібно висловити свою думку на тему. З цифрами і фактами, як правило "балакунам" не так щастить, як зі словами.В якій професії дитина може бути успішною: письменник, сценарист, драматург, журналіст, політик, коректор, перекладач. Детальніше...
Як мотивують студентів Гарварда: 15 правил
1. Якщо ти заснеш просто зараз, то тобі, можливо, присниться твоя мрія. Якщо ж сон ти проміняєш на навчання, то тобі мрія не присниться, зате ти її реалізуєш.
2. Якщо ти думаєш, що вже занадто пізно, то в реальності виявляється, що ще занадто рано.
3.Муки вчення - тимчасове явище. А муки незнання - вічні.
4. Навчання - це не витрачений час. Навчання - це докладені зусилля.
5. Життя - це не тільки освіта, але якщо ти не можеш подолати навіть цю її частину, то на що ти тоді здатний?
6. Навіть зусилля і складнощі можуть приносити задоволення.
7. Тільки той, хто робить все заздалегідь, тільки той, хто по-справжньому намагається, зможе насолодитися смаком перемоги.
8. Не кожен народився з можливостями перемагати в усьому. Але без зусиль навіть у найщасливішої людини не буде результату.
9. Час не біжить, він летить!
10. Сьогоднішнє неробство стане завтрашніми сльозами.
11. Тільки успішні люди можуть робити щось зараз, знаючи, що це стане в нагоді лише в майбутньому.
12. Твоє матеріальне становище прямо пропорційне твоєму рівню освіти.
13. Роби все зараз, адже сьогодні ніколи не повториться.
14. Навіть у цю секунду твої вороги жадібно гортають книжки.
15.Не попотієш - не заробиш.
Закони Інтернету: як вижити в мережі?
Правило № 1
Завжди пам'ятайте про одне: все, що ви напишете або зробите в Інтернеті, може стати надбанням громадськості. Не викладайте фотографії або відео, про які пізніше ви зможете пошкодувати. Навіть якщо ви відправили своїй близькій людині відверте фото, в якийсь момент ви зможете його знайти в відкритому доступі через махінації шахраїв або хакерів.
Правило № 2
Не будьте впевнені на 100% в надійності паролів і налаштувань конфіденційності. Будь-який хакер, маючи бажання, може підібрати комбінацію, яка дозволила б йому розкрити всі ваші особисті архіви. Тому ніколи і ні за яких обставин не передавайте через Інтернет дані ваших банківських рахунків або будь-яку іншу особисту інформацію.
Правило № 3
Не реєструйтеся на сумнівних сайтах. Справа в тому, що сучасні бази даних, які відповідають за мережу, багато в чому перетинаються між собою. Тому в один прекрасний момент вашому другові чи колезі може прийти запрошення від вашого імені на сайт непристойного змісту.
Правило № 4
Якщо ви коли-небудь здійснювали покупку через он-лайн системи, то майте на увазі, що всі ваші витрати за цим рахунком фіксуються у вашій он-лайн «бухгалтерській історії», яка в один момент завдяки випадку (або чужому злому наміру ) може стати надбанням громадськості.
Правило № 5
Ваші дані не зникають з Інтернету, навіть якщо ви їх видалили. Ви ніколи не зможете затерти з Інтернету файл, який ви випадково виклали, а потім, виявивши помилку, вирішили видалити. Тому будьте уважні, щоб не стати жертвою Інтернет-провокацій чи шантажу.
Як поводитися, якщо ви загубилися
Ці рекомендації складені для дітей з урахуванням того, що у дитини немає з собою мобільного телефону, за яким вона може зв'язатися з батьками або з поліцією за номером 102
1) Зупинитися
Насамперед, якщо ви загубилися - мінімізуйте пересування. Зупиніться, коли зрозуміли, що батьків або супроводжуючих дорослих немає поруч.
2) Озирнутися
Подивіться навколо, чи не видно батьків.
3) Покричати
Не соромтеся голосно покликати маму чи тата, можливо, вони почують ваш голос.
4) Підійти до поліцейського або охоронця
Якщо ви перебуваєте в місті і поряд є співробітник поліції або охоронець сусіднього магазину, торгового центру, підійдіть і скажіть, що ви загубилися.
Важливо: Не треба йти далеко, якщо поліцейського або охоронця немає в полі зору. Якщо ви в торговому центрі на другому поверсі, а охоронець був на першому, то не спускайтеся на перший поверх.
5) Попросіть допомоги у людини з дитиною
Якщо поруч немає поліції або охорони, наступний дорослий, до якого ви можете звернутися - людина з дитиною.
Важливо: Нікуди не йдіть з цією людиною. Якщо дорослий запропонує відвести вас додому або до мами і тата, твердо скажіть, що будете чекати маму і тата там, де загубилися. Попросіть зателефонувати їм і пояснити, де вас знайти.