top of page

ЗНО ТА АТЕСТАЦІЯ

  ПІДГОТОВКА ДО ЗНО/НМТ

  НМТ-2024: ОСОБЛИВОСТІ ВСТУПНИХ ІСПИТІВ

      8 листопада Верховна Рада України підтримала законопроєкт № 10092 «Про внесення змін до деяких законів України щодо державної підсумкової атестації та вступної кампанії 2024 року». Про особливості НМТ та модель його проведення читайте нижче.

      НМТ у 2024 році складатимуть лише ті, хто планує вступати до ЗВО. Тестування відбуватиметься у комп'ютерній формі.             Вступники складатимуть іспит із чотирьох предметів. Обов'язковими будуть:

  • українська мова (без літератури);

  • історія України;

  • математика;

  • ще один предмет на вибір.

        На вибір можна буде обрати предмет: 

  • українську літературу;

  • англійську мову;

  • іспанську мову;

  • німецьку мову;

  • французьку мову;

  • біологію;

  • географію;

  • фізику;

  • хімію.

       На виконання завдань з кожного предмета учасники матимуть по 60 хвилин. Усі 4 тестування вступники складатимуть протягом одного дня у два блоки по 120 хвилин (2 предмети) з перервою між ними. У 2024 році така модель НМТ є найбільш прийнятною, адже враховує безпекову ситуацію. Так учасникам, яким потрібно подолати значну відстань до пункту тестування, потрібно буде лише один раз з'явитися до екзаменаційного центру. А ті, хто складатиме тестування за кордоном, зможуть це зробити у місцевих екзаменаційних центрах.

      У 2024 році ДПА для учнів й учениць 4-х, 9-х і 11-х класів не проводитимуть. 

Якими будуть тести НМТ у 2023 році

У Міністерстві освіти і науки повідомили, якими будуть вступні іспити у вигляді  НМТ у 2023 році.

За  інформацією міністра освіти і науки Сергія Шкарлета, причиною відмови від ЗНО є перешкоди щодо його організації та проведення через безпекову ситуацію в Україні.

Планується, що вступна кампанія буде проведена за результатами удосконаленного національного мультипредметного тесту

Тестові завдання НМТ

Тестові завдання укладуть згідно з програмами ЗНО з відповідних навчальних предметів.

НМТ міститиме обов’язковий та додатковий блоки.

Обов’язковий блок НМТ 

Планується, що обов’язковий блок буде складатися з чотирьох предметів:

  • української мови; 

  • математики; 

  • історії України; 

  • іноземної мови (на вибір вступників будуть запропоновані англійська, французька, німецька та іспанська мови). 

Час на виконання обов’язкового блоку НМТ

Учасники упродовж 90 хвилин виконуватимуть завдання з української мови та математики, а після короткої перерви ще 90 хвилин працюватимуть над завданнями з історії України та іноземної мови.

ЗНО-2022 складатиметься з одного інтегрованого тесту

Цього року зовнішнє незалежне оцінювання, для осіб, які мають намір вступати до закладів вищої освіти, буде проведено у вигляді єдиного інтегрованого тесту, який буде містити в собі декілька предметів.

Про це в інтерв'ю Українським новинам розповів голова парламентського комітету з питань освіти і науки Сергій Бабак.

За його словами, тестування з окремих предметів у 2022 році проводитися не буде.

«Буде єдиний інтегрований тест, який міститиме в собі декілька предметів. Попередньо їх список уже опублікований на сайти МОНу, але є ймовірність зміни вагових коефіцієнтів в залежності від спеціальності. Такий тест буде і в онлайн (сподіваюсь), і в офлайн форматі», – зазначає голова профільного парламентського комітету.

Він наголосив, що для складання зовнішнього оцінювання буде зроблено значну кількість варіантів тестів, для того щоб протягом 10–15 днів діти могли складати цей тест.

«Діти зможуть приходити в центр тестування і складати цей іспит, а його частину навіть онлайн. Зараз ми працюємо над питанням верифікації. Якщо, умовно, з 1 по 15 число йде процес, коли можна скласти іспит, а дитина не змогла це зробити в перший день через повітряну тривогу чи обстріли, то вона може зробити це в інший день. Кожного дня іспити будуть оновлюватися (змінюватися завдання) для того, щоб не було можливості недоброчесно скласти іспит», – повідомив Бабак.

Окрім того, він нагадав, що Верховна Рада прийняла закон про скасування державної підсумкової атестації та дала право Кабінету Міністрів у 2022 році провести вступну кампанію за спеціальною процедурою без дотримання вимог Закону України про вищу освіту.

Від ДПА звільнено учнів 4-х і 9-х класів

Здобувачів початкової та базової загальної середньої освіти у 2021/22 навчальному році буде звільнено від проходження державної підсумкової атестації.

Відповідне рішення ухвалене Міністерством освіти і науки.

За словами міністра освіти Сергія Шкарлета, звільнення школярів від ДПА ухвалене у зв'язку із широкомасштабною агресією російської федерації.

«Через ситуацію в Україні, яка потерпає від брутальної, відкритої та широкомасштабної агресії російської федерації, сьогодні я видав наказ, яким звільнено від проходження державної підсумкової атестації учнів, які завершують здобуття початкової та базової загальної середньої освіти у 2021/2022 навчальному році», – зазначив міністр.

Він наголосив, що такі дії вимушені, адже головне сьогодні – це збереження здоров’я  та життя учасників освітнього процесу в умовах воєнного стану. 

ДПА-2022: визначено перелік шкільних іспитів для учнів

Міністерством освіти визначений перелік предметів, з яких у 2021/22 навчальному році буде проведена державна підсумкова атестація учнів, які завершують здобуття початкової, базової та повної загальної середньої освіти.

Відповідний наказ підписаний міністром освіти Сергієм Шкарлетом.

Документом визначено, що наступного навчального року учні 4-х та 9-х класів складатимуть шкільні іспити письмово у своїх закладах освіти.

Учні, які наступного навчального року завершують здобуття повної загальної середньої освіти, проходитимуть ДПА у формі зовнішнього незалежного оцінювання.

Перелік предметів ДПА у 4-му класі (2021/22 навчальний рік)

Випускники, які завершують здобуття початкової освіти складатимуть такі випускні іспити:

1. Українська мова (оцінювання результатів з української мови та читання).

2. Математика.

3. Мова національної меншини або мова корінного народу (у класах з навчанням або вивченням мови національної меншини чи корінного народу на підставі заяви одного з батьків або законних представників за рішенням педагогічної ради закладу освіти, затвердженим наказом керівника закладу освіти).

Перелік предметів ДПА у 9-му класі (2021/22 навчальний рік)

Випускники базової середньої освіти складатимуть 3 письмових іспити, що проводитиме заклад освіти:

1. Українська мова.

2. Математика.

3. Один із навчальних предметів зі списку (за рішенням педагогічної ради закладу освіти, затвердженим наказом керівника закладу освіти):

1) біологія, всесвітня історія, географія, зарубіжна література, іноземна мова (відповідно до освітньої програми закладу освіти), інформатика, історія України, основи правознавства, українська література, фізика, хімія – для учнів класів з українською мовою навчання, у яких не вивчається мова національної меншини чи корінного народу;

2) біологія, всесвітня історія, географія, література, іноземна мова (відповідно до освітньої програми закладу освіти), інформатика, інтегрований курс "Література", історія України, мова національної меншини, мова корінного народу, основи правознавства, українська література, фізика, хімія – для учнів класів з навчанням або вивченням мови національної меншини.

Перелік предметів ДПА у формі ЗНО. 11 клас (2021/22 навчальний рік)

Випускники, які завершуватимуть здобуття повної загальної середньої освіти (профільної загальної середньої освіти) складатимуть іспити у формі зовнішнього оцінювання.

1. Українська мова.

2. Математика.

3. Історія України або іноземна мова (англійська, іспанська, німецька або французька мова*) (за вибором здобувача освіти). Здобувачі освіти, які для проходження державної підсумкової атестації вибрали третім навчальним предметом історію України, можуть вибрати четвертим навчальним предметом іноземну мову і навпаки. Здобувачі освіти, які вибрали третім навчальним предметом одну з іноземних мов, можуть вибрати четвертим навчальним предметом іншу іноземну мову.

4. Один із навчальних предметів зі списку: історія України, іноземна мова (англійська, іспанська, німецька або французька мова), біологія, географія, фізика, хімія (за вибором здобувача освіти). Здобувачі освіти, які відповідно до освітньої програми закладу освіти вивчали навчальний предмет «Природничі науки», можуть вибрати один з таких навчальних предметів: біологія, географія, фізика, хімія.

5. Мова національної меншини чи корінного народу. Для здобувачів освіти, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти мовами національних меншин чи корінних народів або вивчають таку мову (на підставі заяви одного з батьків або інших законних представників та за рішенням педагогічної ради).

bottom of page